انتشار استوری و پست در تلگرام

تلگرام با اضافه کردن قابلیت‌های جدید مانند استوری، کلوز فرندز و امکان ارسال پست، به یک شبکه اجتماعی تبدیل شده است. در بیانیه‌ای مطبوعاتی، تلگرام توضیح داده است که استوری به عنوان بزرگ‌ترین به‌روزرسانی تاریخی در تلگرام معرفی شده است. این قابلیت به کاربران امکان می‌دهد تا محتواهای خود را به صورت استوری به اشتراک بگذارند و از ویژگی‌هایی مانند دوربین دوگانه برای ضبط ویدئو با دوربین پشتی و سلفی بهره ببرند. همچنین، متن، نقاشی، استیکر، لوکیشن و کپشن را می‌توان به استوری اضافه کرد و از چندین عکس یا گیف در استوری استفاده نمود.

 

رابط کاربری استوری تلگرام مشابه استوری اینستاگرام و پلتفرم‌های دیگری نظیر اسنپ‌چت است. فهرست استوری‌ها در بالای صفحه‌ی اصلی چت‌ها به‌نمایش درمی‌آید. در صورت تمایل می‌توانید به استوری‌هایی که کاربران اشتراکی منتشر کرده‌اند ری‌اکشن نشان دهید یا پیام متنی در پاسخ آن‌ها بفرستید.

تلگرام به‌صراحت می‌گوید ارسال استوری «در حال حاضر» صرفا برای کاربران اشتراکی در دسترس است.

استوری تلگرام

به علاوه، تلگرام امکان ارسال پست را به نسخه خود اضافه کرده است. این قابلیت به کاربران امکان می‌دهد تا پست‌های متنی، تصویری و ویدئویی را به دیگران ارسال کنند. کاربران می‌توانند پست‌های خود را با استفاده از ابزارهای ویرایش متن، فیلترها، استیکرها و امکانات دیگر زیبا کنند. همچنین، مانند استوری، کاربران می‌توانند پست‌های خود را به صورت عمومی یا به گروه‌ها و مخاطبان خاص ارسال کنندتلگرام همچنین قابلیت ارسال پست در کانال‌ها را فراهم کرده است. کاربران می‌توانند در کانال‌هایی که عضو هستند یا آن‌ها را مدیریت می‌کنند، پست‌های خود را منتشر کنند. این امکان به افراد و شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا محتوای خود را با جمعیت بزرگی از اعضا به اشتراک بگذارند.

به طور کلی، با اضافه شدن قابلیت‌های استوری، کلوز فرندز و ارسال پست، تلگرام تلاش کرده است تا تجربه کاربران را بهبود بخشد و به آن‌ها امکاناتی مشابه شبکه‌های اجتماعی محبوب دیگر ارائه دهد. با این تغییرات، تلگرام به عنوان یک پلتفرم چندمنظوره تبدیل شده است که همچنان به عنوان یک اپلیکیشن پیام‌رسان محبوب و امن شناخته می‌شود.

 

استوریهای کانال: 
• کاربران می‌توانند به کانال‌های مورد علاقه خود رای دهند تا آنها بتوانند استوری منتشر کنند. هرچه یک کانال رای بیشتری داشته باشد، سطح آن بالاتر است و می‌تواند استوری‌های بیشتری منتشر کند.

استیکر های واکنشی:
• کاربران می‌توانند استیکرهای واکنشی را به داستان‌های خود اضافه کنند که به آنها امکان می‌دهد با یک ضربه، انواع شکلک‌ها را ارسال کنند.

استوری ها با موسیقی:
• استوری‌ها اکنون از بارگیری فایل‌های صوتی از حافظه دستگاه پشتیبانی می‌کند - بنابراین می‌توانید هر موسیقی یا همراهی صوتی را به عکس یا ویدیو اضافه کنید.

 

استوری تلگرام برای چه کشورهایی فعال است؟

همه بجز ایران؛ برای کاربران روسیه، اندونزی، اوکراین و هند نیز هنوز امکان ارسال استوری فعال نشده است.

برای دسترسی به قابلیت استوری تلگرام، جدیدترین نسخه‌ی این اپلیکیشن را ازطریق گوگل پلی و اپ استور دانلود کنید. نسخه‌ی اشتراکی تلگرام ماهانه ۴٫۹۹ دلار قیمت دارد.

 

چطوری استوری کانال برای تلگرام فعال کنم؟

رای دسترسی به قابلیت انتشار استوری در کانال تلگرام نیاز هست کانال دارای بوست سطح 1 باشه.

🔵 برای بوست کردن یک کانال لازمه که ممبرهای پریمیوم دار، اون کانال رو در صورت تمایل بوست کنن.

🔵 نکته بسیار مهم این هست که ظاهرا کاربرانی که از طریق گیفت، پریمیوم براشون فعال شده امکان بوست کردن نداره و برای داشتن این قابلیت نیازه که از طریق اپ استور، گوگل پلی یا پرداخت با کردیت کارت از طریق بات، پریمیوم رو فعال کرده باشن.

🔵 برای رسیدن به سطح 1 نیاز هست که حداقل 5 کاربر پریمیوم دار، کانال شمارو بوست کرده باشن.

🔵 در بخش جدید امار تلگرام، درصد ممبرهای پریمیوم دار کانال شما مشخص میشه و ممبرهایی که کانال شمارو بوست کردن براتون لیست میشن.

🔵 بوست کردن ظاهرا دارای تاریخ انقضا هست

 

بازدید استوری با حالت ناشناس:

حالت ناشناس برای استوری در ماه آگوست اضافه شد (https://t.me/tginfo/3739) و فقط برای مشترکین تلگرام پریمیوم در دسترس است. هنگامی که این حالت فعال باشد، این ویژگی بازدیدهای کاربر را در استوری‌هایی که در 5 دقیقه گذشته مشاهده کرده است حذف می‌کند و به مدت 25 دقیقه نام کاربر را از لیست بینندگان پنهان می‌کند.

ری اکشن به استوری:

در حین مشاهده‌ی استوری کسی، می‌توانید به راحتی با فشار دادن نماد قلب  (https://t.me/betainfo/1416)به آن واکنش نشان دهید یا با پاسخ دادن به نویسنده در فیلد متنی، به او پاسخ دهید.

شما می‌توانید هر ایموجی‌ای را به عنوان واکنش ارسال کنید، با نگه‌داشتن نماد قلب، نه فقط با فشردن آن.

باید به خاطر داشته باشید که هر دو این اقدامات (واکنش سریع یا پاسخ به استوری) شما را به لیست بینندگان استوری اضافه خواهند کرد، حتی اگر حالت ناشناسی (https://t.me/betainfo/1425) را فعال کرده باشید.


بازگشت به وبلاگ چتزی