4 پیام‌رسان داخلی به هم متصل شدند

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس،  وعده اتصال پیام رسان های بومی ایرانی که توسط عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، داده شده بود عملی شده و 4 پیام رسان بله، ایتا، گپ، و آی گپ به یکدیگر متصل شدند.

اتصال این 4 پیام رسان(گپ، آی گپ، ایتا، بله) به این معنی است که کاربران هر یک از آن ها می‌توانند به مخاطبان خود در سه پیام رسان دیگر پیام ارسال کنند. کاربران در صورت تمایل بعد از اجرای به روزرسانی امکان اتصال به مرکز پیام و  اعلام  موافقت خود در زبانه حریم خصوصی و امنیت می‌توانند این ویژگی را فعال کنند.

بر اساس وعده ای که زارع پور داده است دو پیام رسان دیگر سروش پلاس و روبیکا هم در آینده به این جمع اضافه خواهند شد تا کاربران آن ها هم امکان ارسال پیام به مخاطبین خود در دیگر پیام رسان های بومی را داشته باشند.

پیش از این وزیر ارتباطات اعلام کرده بود که پیام رسان های بومی به یکدیگر متصل خواهند شد و قرار بود که این وعده در دهه فجر 1401 اجرایی شود که اکنون با تاخیر صورت پذیرفته است.

 

نحوه ارسال پیام از پیام‌رسان‌های داخلی به یکدیگر

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس، قابلیت اتصال متقابل یا اتصال 4 پیام رسان بله، ایتا، گپ و آی گپ به یکدیگر به این معنی است که کاربران هر یک از آن ها می‌توانند به مخاطبان خود در سه سکوی دیگر پیام ارسال کنند. پیش از این برخی کاربران برای ارسال پیام به لیست مخاطبینی که در پیام رسان آن ها عضو نبودند به مشکل بر می خوردند اما اکنون با این اتصال امکان برقراری ارتباط بین 4 پیام رسان وجود دارد.

برای فعالسازی این ویژگی مراحل زیر را دنبال کنید:

نکته: حتما در هرکدام از پیامرسان ها که هستید به‌روزرسانی آن را انجام دهید تا گزینه مورد نظر برای شما فعال شود.

1.  روی گزینه سه خط در سمت چپ بالای پیام رسان ضربه بزنید.(در اینجا برای مثال بله را ذکر کرده ایم)

2- به قسمت تنظیمات و سپس حریم خصوصی و امنیت بروید.

3- گزینه ارتباط با سایر پیام رسان ها را فعال کنید.

اکنون  آن هایی گزینه ارتباط با سایر پیام رسان ها را فعال کرده اند در لیست مخاطبان شما دیده می شوند در بله غالبا به صورت «نام مخاطب(نام پیام رسان مقصد)» وجود دارد.

از بین 6پیام رسان داخلی فعال در کشور فعال هستند که در حال حاضر 4 پیام رسان می توانند با طی مراحلی که گفته شد قابلیت اتصال متقابل را فعال کنند. بر اساس وعده ای که زارع پور داده است دو پیام رسان دیگر سروش پلاس و روبیکا هم در آینده به این جمع اضافه خواهند شد.


بازگشت به وبلاگ چتزی